2 maja 2016

Test | Jaką odmianą języka angielskiego mówisz?

Język angielski otacza nas ze wszystkich stron. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest on obecnie językiem globalnym, którego znajomość pozwala na porozumienie się z ludźmi z różnych zakątków świata. Stał się tak popularny, że spora część słów została już zapożyczona do języka polskiego, co jednym bardziej, a drugim mniej odpowiada. Nikt jednak nie zaprzeczy, że angielski na dobre zadomowił się w naszym życiu, nawet jeśli nie używamy go na co dzień.

I właśnie przez to, że jest to język mający tak ważne miejsce i wpływ w wielu krajach świata, istnieje więcej niż jedna, czy dwie odmiany. Każdemu przyjdzie pewnie teraz do głowy standardowa odmiana brytyjska, która jest nauczana w większości polskich szkół, a także amerykańska - tak bardzo lansowana przez media, szczególnie jeśli chodzi o filmy i seriale. Ale na tym język angielski się nie kończy. 

Rozwiąż test i przekonaj się, którą odmianą języka angielskiego mówisz właśnie Ty.


Brytyjski angielski, amerykański angielski oraz inne odmiany angielskiego


Test polega na wybraniu odpowiedzi, które według nas najlepiej pasują lub brzmią najbardziej naturalnie. Są różnice w gramatyce, szyku zdania oraz w użytych wyrazach. Nie są to skomplikowane zdania, wręcz przeciwnie - test oparto na całkiem prostych przykładach. Całość trwa ok. 10 minut, a następnie na podstawie naszych odpowiedzi algorytm wylicza 3 najbardziej możliwe odmiany języka angielskiego, których używamy. Obok znajduje się także nasz prawdopodobny język ojczysty.


Dialekty języka angielskiego - test

U mnie bardzo dobrze trafili z wynikami. Rzeczywiście uczę się od początku odmiany brytyjskiej i oczywiście moim językiem ojczystym jest polski. Chociaż muszę przyznać, że w związku z tym, że ostatnio oglądam bardzo dużo seriali, to mam nieco więcej styczności z odmianą amerykańską. I dlatego niektóre wersje zdań, które kiedyś nie do końca by mi pasowały, teraz brzmią coraz bardziej naturalnie.

Potwierdza to regułę, że wszystko zależy przede wszystkim od tego ile czasu spędzamy z daną wersją języka.


Jaką odmianą języka angielskiego mówisz?

⇒  Rozwiąż test i przekonaj się! 


A później koniecznie podziel się swoim wynikiem w komentarzu :)


Lubisz odwiedzać Carrer5Bis? Zaobserwuj mnie na Bloglovin', by być na bieżąco ze wszystkimi postami i nowościami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz