1 kwietnia 2016

Akcja "Przeczytaj & Podaj Dalej", czyli wiosenna wymiana książek

Czytanie to rozrywka, którą nie zawsze potrafimy od razu docenić. W młodości często kojarzy nam się z obowiązkowymi lekturami, na studiach z zaliczaniem kolejnych egzaminów. Niektórzy czytają dla samych siebie, innym przychodzi to dopiero z wiekiem. Sięgając po książki chcemy dostarczyć sobie intelektualnej przyjemności, traktujemy je jako dobro użyteczne, powiększamy zbiór naszego słownictwa, poszerzamy horyzonty. Po książkę sięgamy z różnych źródeł, czasem jest to nowa ze sklepu, czasem zamówiona na aukcji w Internecie, pożyczona z biblioteki lub od koleżanki. 

Dzisiaj chciałam zaprosić Was do akcji "Przeczytaj i podaj dalej", która polega na wymianie książek. Każdy może wziąć w niej udział :) To co, wymienimy się książkami? Na początek kilka słów na temat samej akcji "Przeczytaj & Podaj Dalej".

Jej organizatorem są Magda z Save the Magic Moments oraz Kasia z Books and Babies. Czas trwania to okres 3 tygodni - od dzisiaj, czyli 1 kwietnia do 22 kwietnia. W tym czasie możliwa jest wymiana książek pomiędzy blogami biorącymi udział w akcji oraz ich czytelnikami. Główną ideą jest to, by jak najwięcej osób mogło znaleźć coś, co im się spodoba i wymienić się z innymi zainteresowanymi osobami. Chodzi o to, by dać książkom drugie życie, a przy okazji znaleźć też coś nowego dla siebie. 

Większość książek, które proponują blogerzy w naszej akcji jest w stanie co najmniej bardzo dobrym. Ideą jest to, by się wymienić, więc ponosi się jedynie koszty wysyłki. Ewentualnie jeśli nie masz nic na wymianę możesz kupić wybraną książkę za symboliczną opłatą. 

Poniżej prezentuję moje książki na wymianę. Jest to skromne 7 pozycji, ale z innymi niestety nie jestem w stanie się rozstać. Jak na bloga językowego przystało, znajdzie się też coś w językach obcych: angielskim, niemieckim i niderlandzkim. Chciałam zwrócić uwagę, że prezentowane przeze mnie książki mają przede wszystkim wartość użytkową. Niektóre pozwalają doskonalić język, inne uczą pewności siebie lub doradzają w sprawach biznesowych. Mam nadzieję, że komuś dobrze posłużą :)

Zerknijcie co dla Was przygotowałam i zapoznajcie się z krótkim opisem.Robert Louis Stevenson "Treasure Island" - stan idealny, język angielski

Krótka historia opisana na zaledwie 33 stronach, posiadające z tyłu ćwiczenia do tekstu. Poziom określony został jako Elementary dla osób znających co najmniej 600 słów w języku angielskim. Świetnie sprawdzi się dla osoby początkującej - dziecka lub osoby dorosłej - w stawaniu pierwszych kroków jako czytelnik angielskich tekstów.Philip Prowse "L.A. Movie" - stan idealny, język angielski

Wciągający 113-stronnicowy kryminał, który przeznaczony jest dla osób z dobrą znajomością angielskiego. Został sklasyfikowany do kategorii Upper, czyli najwyższego poziomu z wszystkich 6 dostępnych w tej serii.  Z tyłu znajduje się słowniczek oraz zadania do tekstu. Nie zawiera płyty. 
Stefan Brijs "De Engelenmaker" - stan bardzo dobry, język niderlandzki

Lektura szkolna w Belgii. Wciągająca historia mająca 494 strony. Dla osób z dobrą znajomością niderlandzkiego lub bardzo dobrą znajomością niemieckiego. Tak, robiłam test, książka jest całkiem dobrze zrozumiała dla osób znających język niemiecki ;) 
Sigmund Freund "Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse" - stan dobry, język niemiecki

Tę książkę dostałam od współlokatorki. Przeznaczona jest z pewnością dla osób z dobrą znajomością niemieckiego. Ma 460 stron. Myślę, że jest to pozycja dla osób ambitnych.
Księga przysłów - stan idealny

Alfabetycznie ułożone nasze piękne polskie przysłowia. Krótkie i bardzo trafne. Idealne do inspiracji. 176 stron.
Paul Harrington "Sekret. Potęga młodości." - stan bardzo dobry

Książka kiedyś miała papierową okładkę, ale według mnie bez niej wygląda nawet lepiej. Pewnie większość osób kojarzy słynny film oraz książka "Sekret", który zmienił nastawienie oraz życie tysięcy ludzi. To jest wersja przeznaczona dla młodzieży. Pomaga uporządkować myśli, naprowadza na właściwe tory i dalej poczucie siły w trudnych chwilach. Ma 207 stron.

Izabela Makosz "Gra o biznes" - nowa WYMIENIONA

Zachęcona webinarem Izabeli kupiłam jej książkę, która czeka na swoją kolej na mojej liście książek do przeczytania. Kupując jedną książkę, drugą dostaje się gratis. Miło, prawda? Chętnie podzielę się nią z kimś z Was. Książka mówi o kreowaniu swojego biznesu, tworzeniu planu, samorealizacji oraz dobrym podejściu. Ma 249 stron.Coś Cię zainteresowało? Chcesz się wymienić?


1. Napisz do mnie w komentarzu poniżej lub na maila carrer5bis@gmail.com
2. Podaj tytuły książek, które Cię interesują oraz jakie książki Ty oferujesz na wymianę.
3. Nie masz nic na wymianę, a jesteś naprawdę zainteresowany książką? Po upływie czasu akcji, czyli po 22 kwietnia, jeśli książka nie zostanie wymieniona, mogę Ci ją wysłać za symboliczną opłatą. 
4. Wymieniając się książkami ponosi się jedynie koszt wysyłki. 
5. Bierzesz udział w akcji? Oznacz zdjęcie książki tagiem #przeczytajipodajdalej i oglądaj, co udało się zdobyć innym!


Wszystkie osoby zainteresowane akcją zapraszam do zajrzenia na inne blogi biorące w niej udział, na których również czeka wiele ciekawych książek do wymiany. Pełną listę uczestników znajdziecie na Save the Magic Moments oraz Books and Babies

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz